Koronawirus i uroda. Dbamy o siebie i naszych bliskich.

W Internecie jest teraz ogromna liczba poradników dotyczących mycia rąk i noszenia masek ochronnych.

Ale eksperci nie zawsze biorą pod uwagę te drobne niuanse, które składają się na codzienne życie każdej kobiety – niezależnie od wieku i narodowości.

W ciągu tych dni zebrałem kilka wskazówek dla piękności (i wszyscy to robimy), jak zminimalizować ryzyko zarażenia się nowym wirusem.

Oto kilka codziennych zadań, na które nie zwracamy uwagi, ale które mogą wiele zmienić.

  • Włosy. Wszyscy noszący długie włosy mamy do czynienia, z tym że mogą wydostać się spod czapki, przykleić do szminki i mechanicznie usunąć je z twarzy. Brudnymi rękami. Zrób kucyk, nie potrząsaj grzywą, która zebrała wszystkie kichnięcia i smarkanie z całego centrum Moskwy. Załóż swoją czapkę. Kucyk z czapką to piękny, drogi i szlachetny wygląd, w przeciwieństwie do niemodnych już sopli Balayazhevichy, które już grzmią podczas chodzenia z lakieru. Te modne dziewczyny nie noszą już od roku.
  • Balsamy do ust. Mowa o tych, które nakładamy palcem. To bardzo wątpliwa przyjemność poza epidemią, aw trudnych chwilach lepiej zostawić je w domu.
  • Mgły. Stosuje się je również na makijaż – w pracy, w kawiarni, w komunikacji miejskiej. Są bardzo modne, są bardzo fajne, ale przy najmniejszych cząsteczkach wody bakterie z naszej twarzy dostają się do oczu, nosa, ust. Nawilżamy w domu.
  • Młode dziewczyny bardzo lubią dzielić się kosmetykami. Wszyscy oglądamy sceny, kiedy w damskiej toalecie młode pędy „puszczają szminkę w kółko”. Wyjaśnienie kretynom, że płuca są same, ma sens. Nie ma na nich nic bardziej miękkiego, zgadnij, skąd to wiem. Dla wzmocnienia efektu istnieje możliwość pokazania zdjęć z Włoch, gdzie urządzenie „myje” krew 18-letniego chłopca. Nie można w ogóle dzielić się kosmetykami, a nawet podczas międzynarodowej pandemii to ryzykowny nonsens.
  • Suszarki do włosów do suszenia rąk w toaletach, bez względu na to, jak potarte i błyszczące, rozprzestrzeniają infekcję. Toalety publiczne same z kranami i klamkami drzwi, kiedy ktoś tupie, odciążając się, do umywalki, przechwytując wszystko i wszystkich, są wątpliwym miejscem do spędzania czasu. Najlepiej ich unikać, chyba że jest to absolutnie konieczne. Jeśli musisz wejść, wyjmij czystą serwetkę i otwórz nią wszystkie drzwi. Żurawie też.
  • Noś prawidłowo maski ochronne. Nieprawidłowe noszenie zwiększa ryzyko zarażenia bardziej niż chodzenie bez nich. Mój post dotyczący noszenia koreańskiej osłony twarzy KF96 znajduje się na mojej stronie internetowej tutaj.
  • Niektóre rosyjskie blogerki radzą wycierać twarz po ulicy roztworami zawierającymi alkohol. To w ogóle nie ma sensu. Faktem jest, że podobnie jak środki do dezynfekcji rąk, chusteczki na bazie alkoholu nie gwarantują takiej samej eliminacji wirusa, jak mycie rąk i twarzy mydłem lub środkami pianotwórczymi. Ubij mydło lub środek myjący w obfitą pianę, dobrze masuj twarz, spłucz dużą ilością ciepłej wody, nie zapomnij o dokładnym umyciu szyi. Zrób to za każdym razem, gdy wychodzisz z domu. A skóra powie dziękuję, a wirusy uciekną przez rury wodociągowe daleko, bardzo daleko.
  • Poświęć trochę czasu i obejrzyj film o tym, jak właściwie myć ręce. I jak używać środka do dezynfekcji rąk. Kiedy zobaczyłem je po raz pierwszy, zdałem sobie sprawę, że chodzę z niemytymi rękami tak, jak powinno. Oto film roboczy pokazujący, jak traktować ręce środkiem antyseptycznym, sprawdziłem go z naszymi fińskimi wytycznymi oficjalnych władz. Film dotyczy mycia rąk mydłem, ale są w nim dwa błędy – konieczne jest usunięcie nie tylko wszystkich pierścionków, ale także bransoletek, a kran należy zamknąć serwetką.
  • Obsługuj swoje telefony komórkowe! To jest bardzo ważne! Eksperci obliczyli, że współczesny człowiek średnio łapie swój telefon około 96 razy dziennie. Co moim zdaniem jest dalekie od przypadku, ponieważ szczególnie uzdolnieni ludzie nie wypuszczają w ogóle z rąk „źródła najważniejszych informacji”, nawet we śnie. Do czyszczenia telefonu nadają się chusteczki nasączone 70%roztwór alkoholu. Nie musisz kąpać go w alkoholu, jeśli serwetki są zbyt mokre, przetrzyj je dłonią. Zaleca się, aby podczas pandemii obsługiwać telefon co najmniej dwa razy dziennie, jeśli nosisz go wszędzie ze sobą. Nie umieszczaj telefonu obok siebie na stole, aby móc go chwycić podczas jedzenia. Spróbuj się go pozbyć – Twoja gładka, pozbawiona zmarszczek szyja tylko Ci za to podziękuje. A fafle i podwójne podbródki bardzo długo nic Ci nie powiedzą, bo bez telefonów bardzo długo ich nie będziesz miał.

Zróbmy co w naszej mocy, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa i ułatwić pracę naszym lekarzom. Żaden kapitał żadnego z najbogatszych krajów nie może być wystarczający dla chorej trzeciej części populacji (prognoza fińskiego Ministerstwa Zdrowia mówi, że 35% populacji naszego kraju w taki czy inny sposób zachoruje na nowego wirusa).

Dbajmy o siebie i siebie nawzajem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
23 × 13 =